StoryEditorNowości

Elektryczny i wszechstronny ciągnik Kubota

13.09.2022., 08:34h
Artur JakubekArtur Jakubek

Na europejskich wystawach rolniczych, Kubota zaprezentować ma elektrycznie napędzany ciągnik LXe-261. Pierwsze modele będą już dostępne od kwietnia 2023 roku w Wielkiej Brytanii.

Alternatywy dla Diesla – maszyny elektryczne

W obliczu coraz większej liczby krajów zaostrzających przepisy i wprowadzających ograniczenia poruszania się pojazdów z silnikami Diesla, tworzy się rynek pojazdów napędzanych alternatywnymi źródłami energii. W przypadku maszyn elektrycznych pojawia się jednak problem z zasięgiem i czasem pracy na jednym ładowaniu - szczególnie w ciężkich i długotrwałych zadaniach.

Kubota LXe-261 to 4 godziny nieprzerwanej pracy

W najbliższych miesiącach Kubota ma zamiar zaprezentować na kilku europejskich wystawach rolniczych ciągnik elektryczny LXe-261, który zdaniem producenta, dysponuje akumulatorem o dużej pojemności. Ma on zapewnić 3-4 godzin nieprzerwanej pracy oraz szybkie, bo jednogodzinne, ładowanie w przerwie na obiad.

Elektryczny i wszechstronny jako strategiczny krok

Kubota określa wprowadzenia elektrycznego ciągnika jako strategiczny krok, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również w całej Europie. Specyfikacja modelu Kubota LXe-261 obejmuje niezależny WOM, przekładnię HST i kilka wyjść hydraulicznych, więc zdaniem producenta, ciągnik sprawdzi się w wielu zastosowaniach m.in. w pracach transportowych lub w koszeniu.

 

Fot. arch.Top Agrar-poglądowe

20. czerwiec 2024 21:56