StoryEditorMateriał promocyjny

Sznurek rolniczy – do czego można go stosować?

27.09.2022., 13:59h

Powstaje wiele artykułów na temat nowych technologii w rolnictwie. Warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, ale nawet najbardziej zaawansowane maszyny to nie wszystko. W codziennej pracy potrzebnych jest także wiele drobnych akcesoriów, bez których nie dałoby się wykonać codziennego obrządku. Jednym z nich jest sznurek rolniczy. Jakie są rodzaje sznurków rolniczych? Gdzie można je kupić? Do czego przydają się w rolnictwie i w innych branżach? Wyjaśniamy.

Sznurek rolniczy – zastosowanie

Sznurek rolniczy stosuje się przede wszystkim do przygotowywania bel siana, słomy lub sianokiszonek. Jest niezbędny przy używaniu pras zwijających słomę i siano. Sznurek przydaje się również do zawiązywania worków czy też do konstruowania prowizorycznych ogrodzeń. Sznurek rolniczy ma szerokie zastosowanie w ogrodnictwie. Można stosować go chociażby do podwiązywania pomidorów, fasoli i kwiatów. Dzięki temu, że jest odporny na promieniowanie i działanie innych czynników atmosferycznych, wytrzyma w ogródku przez cały sezon. Za pomocą sznurka rolniczego wytyczymy też rabatki na nasadzenia. Da się z niego skonstruować również prowizoryczną pergolę na winogrona. Sznurek rolniczy zastosujemy także do zabezpieczania różnych materiałów np. na czas transportu. 

Ile kosztuje sznurek rolniczy?

Sznurki rolnicze sprzedawane są w kłębkach. Cena kłębka zależy od długości sznurka, ale przede wszystkim od jego wytrzymałości. Standardowe sznurki można kupić za kilkadziesiąt złotych. Za taką cenę można nabyć od 1600 do 4000 metrów sznurka. Za najbardziej wytrzymały sznurek rolniczy trzeba jednak zapłacić ponad 100 zł za 1300 metrów. 

Gdzie kupić sznurek rolniczy?

Sznurek do prac w gospodarstwie rolnym można kupić w każdym sklepie rolniczym. Warto jednak rozważyć skorzystanie z oferty sklepów internetowych. Zakupy w Internecie gwarantują wiele nowych możliwości. Przede wszystkim zyskujemy dostęp do opinii innych klientów, a tego rodzaju rekomendacje są najbardziej wiarygodne. Możemy także dokładnie zapoznać się ze specyfikacją produktów, analizując ich opisy.  Klienci mogą również skorzystać z profesjonalnej porady sprzedawcy, dzwoniąc na specjalną infolinię. Niewątpliwą zaletą zakupów online jest także opcja porównywania cen. W ciągu sekundy możemy znaleźć tę najbardziej atrakcyjną. A najlepsze jest to, że wszystkie produkty trafią prosto do naszego domu bez jakiegokolwiek wysiłku z naszej strony. 

Sznurek rolniczy polipropylenowy

Sznurek polipropylenowy to sznurek wykonany z materiału syntetycznego, który cechuje się dużą wytrzymałością. Jest także odporny na wszelkie warunki atmosferyczne. Deszcz, śnieg, wilgoć czy przymrozki nie są mu straszne. Co więcej, sznurki oferowane w dobrych sklepach rolniczych mogą zawierać także domieszkę stabilizatora UV, dzięki temu są odporne na działanie promieniowania ultrafioletowego. 

Sznurek rolniczy tex 2000

Parametr tex to istotny czynnik, który należy wziąć pod uwagę podczas zakupu sznurka rolniczego. Jest to jednostka gęstości liniowej, określająca ile metrów sznurka przypada na jeden kilogram jego masy. I tak na przykład sznurek 2500 tex ma 400 m w kilogramie, 2000 tex – 500 m w kilogramie, 1900 tex – 570 m w kilogramie, a 1000 tex – 1000 m w kilogramie. Najbardziej wytrzymały sznurek znajdujący się w ofercie jednego z popularnych e-sklepów rolniczych online, czyli 7700 tex  ma 130 m w kilogramie. 

Sznurek rolniczy do pras

Idealnym wyborem do pras będzie sznurek Tur 1900TEX/2011 m 3,7 kg. Warto podkreślić, że jest wykonany z jednego kawałka sznurka. Ma to duże znaczenie, ponieważ dzięki temu łatwiej się wiąże w prasach. Wytrzymałość na poziomie 71 kg gwarantuje niezawodność podczas użytkowania. Długość sznurka w kłębku wynosi 2011 m. Została zmierzona automatycznie, więc na pewno nie nastąpi pomyłka na niekorzyść klienta.  

Sznurek rolniczy sprawdzi się w wielu branżach, nie tylko w rolnictwie. Stosuje się go np.

  • podczas remontów;
  • przy sadzeniu roślin
  • oraz do przewiązywania worków.

W trakcie zakupu odpowiedniego sznurka należy zwrócić uwagę nie tylko na jego długość w kłębku, ale przede wszystkim na jego wytrzymałość określoną za pomocą parametru tex. 

21. lipiec 2024 23:48