StoryEditorPUBLIKACJA SPECJALNA

Zbiorniki mobilne na ON — do czego służą, jakie mają zalety i jakie wybrać?

23.09.2022., 11:34h
Zbiorniki mobilne na ON to doskonały sposób na bezpieczne magazynowanie, transport i dystrybucję oleju napędowego. Dzięki nim paliwo jest zawsze dostępne bezpośrednio w miejscu zapotrzebowania, a to oczywista oszczędność czasu i pieniędzy. Jakie jeszcze zalety mają zbiorniki mobilne na ON, komu się przydadzą i jak wybrać najlepszy model?

Gdzie i komu przydadzą się zbiorniki mobilne na ON?

Zbiorniki mobilne na ON przydadzą się wszędzie tam, gdzie występuje zapotrzebowanie na nieprzerwane dostawy paliwa w celu podtrzymania pracy maszyn, urządzeń i pojazdów spalinowych. Ich największą zaletą jest zatem możliwość transportu paliwa i dystrybucji w dowolnym miejscu, bez konieczności dojazdu do stacji paliw.

Z tego względu zbiorniki mobilne na ON są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej, transportowej i w rolnictwie. Pozwalają bowiem na tankowanie maszyn i pojazdów bezpośrednio w miejscu pracy — na budowie, polu, parkingu firmowym itp. Zbiorniki mobilne na ON są także doskonałym sposobem na zapewnienie stałego dostępu do paliwa zasilającego mniejsze narzędzia spalinowe.

image

Zbiorniki mobilne na ON

FOTO: tanie-zbiorniki.pl

Zbiorniki mobilne na ON — właściwości i wyposażenie

Zbiorniki mobilne na ON skonstruowane są tak, by zapewniać bezpieczny transport paliwa. Specjalnie zaprojektowana przegroda chroni zawartość zbiornika przed wstrząsami i przelewaniem się w transporcie. Dlatego olej napędowy można bez obaw wozić w takich zbiornikach nie tylko po drogach asfaltowych, ale również w trudniejszym terenie.

Jednak zbiorniki mobilne na ON to nie tylko bezpieczne magazynowanie czy transport paliwa. Specjalne systemy gwarantują też wygodną dystrybucję w dowolnym miejscu. Zbiorniki wyposaża się zatem w wydajne pompy, zestaw węży, łatwy w obsłudze nalewak oraz precyzyjny przepływomierz. Dla bezpieczeństwa dystrybutor umieszcza się za klapą zamykaną na zamek. Dzięki temu dostęp do paliwa mają jedynie osoby do tego powołane.

Zbiorniki mobilne na ON to zatem wygodny sposób na magazynowanie, transport i dystrybucję paliwa w dowolnym miejscu. Dzięki nim możliwa jest oszczędność czasu na dojazdach do stacji paliw, co zwiększa wydajność pracy i przekłada się na zyski.

image

Zbiorniki mobilne na ON

FOTO: tanie-zbiorniki.pl

Jak wybrać zbiornik mobilny na ON?

Dobre zbiorniki mobilne na ON powinny spełniać cały szereg wymogów. 

Przede wszystkim powinny być bezpieczne, co gwarantują odpowiednie certyfikaty potwierdzające spełnienie krajowych i unijnych norm. Regulacjom prawnym podlegają zarówno materiały wykorzystywane do budowy zbiorników mobilnych na ON, jak i ich konstrukcja. Wybierać należy zatem wyłącznie zbiorniki dostosowane do wymogów prawnych. Niezgodność z przepisami związana jest nie tylko z ryzykiem rozmaitych awarii, ale również z możliwością nałożenia dotkliwych kar finansowych na użytkownika.

Dobre zbiorniki na ON mają więc specjalną konstrukcję z przegrodą, która niweluje ruchy paliwa w czasie transportu. Ponadto wykonane są z materiałów odpornych nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na warunki atmosferyczne i oczywiście na czynniki chemiczne, przede wszystkim na działanie samego paliwa. Z takich materiałów wykonany powinien być nie tylko płaszcz zbiornika, ale także system dystrybucji.

image

Zbiorniki mobilne na ON

FOTO: tanie-zbiorniki.pl

Warto również pamiętać, że zbiorniki mobilne na ON podlegają regulacjom Unii Europejskiej. Jeden z najważniejszych przepisów dotyczy pojemności zbiorników. Prawo unijne dopuszcza do transportu olej napędowy w ilości nieprzekraczającej 1000 litrów na jednostkę transportową. W praktyce oznacza to, że zbiorniki mobilne na ON mogą mieć różną pojemność, ale nie większą niż 1000 litrów.

Wybierając zbiornik mobilny na ON, zawsze trzeba więc upewnić się, że spełnia on określone prawem normy.

Więcej informacji na stronie: https://tanie-zbiorniki.pl/zbiorniki-mobilne

25. maj 2024 18:47