StoryEditorUwaga - PILNE!

Jest zgoda na stosowanie preparatu Harvista 1.3 SC w uprawie jabłoni i gruszy!

27.09.2022., 15:14h
mat. pras. AgroFresh Polskamat. pras. AgroFresh Polska
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydało czasowe zezwolenie na stosowanie preparatu Harvista™ 1.3 SC w uprawie jabłoni i gruszy.

Stowarzyszenie Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa” uzyskało w Polsce czasowe zezwolenie zatwierdzone Przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na stosowanie preparatu Harvista™ 1.3 SC w okresie od 28 września do 15 listopada w uprawach jabłoni i gruszy. To oznacza, że wciąż istnieje możliwość zastosowania tej technologii w uprawie Golden Delciousa, Red Deliciousa czy grupy Jonagoldów!

image

czasowe zezwolenie na stosowanie preparatu Harvista™ 1.3 SC w uprawie jabłoni i gruszy.

FOTO: mat. pras. AgroFresh Polska

Dlaczego Harvista™ 1.3 SC ma pomóc producentom owoców?

Zastosowanie Harvista™ 1.3 SC umożliwia sprawne zarządzanie zbiorami owoców w dużych kwaterach sadu, zwłaszcza w sytuacji niedoboru pracowników do zbioru jabłek czy gruszek oraz przekropnej pogody okołozbiorczej.

Dzięki kontrolowanemu opóźnieniu terminu zbioru o 14 dni można uzyskać wysoką jakość zewnętrzną owoców przy wciąż wysokiej ich jakości wewnętrznej, wyrażonej wysoką zdolnością przechowalniczą jabłek i gruszek. Technologia umożliwia przeprowadzenie opóźnionego zbióru owoców optymalnie wybarwionych, wyrośniętych, jędrnych bez ryzyka ich przedzbiorczego opadania.

Źródło: mat. pras. AgroFresh Polska

14. czerwiec 2024 17:59