StoryEditorRewitalizacja gleby

Gaiago firma, która wpisuje się strategię Zielonego Ładu. Co oferuje?

30.11.2022., 11:30h
23 listopada odbyło się spotkanie w Radziejowicach, podczas którego firma Gaiago zaprezentowała portfolio swojej działalności. Nowy podmiot, który działa od stycznia 2022 roku, stawia troskę o glebę na pierwszym miejscu, a działania wpisują się w strategię Zielonego Ładu.

Firma Gaiago na polskim rynku działa od stycznia 2022 roku, funkcjonuje aż w 10 krajach Europy, współpracując z setką dystrybutorów. W terenie działa 40 doradców agronomicznych, a fabryka mieści się w Saint-Malo.

Jak podkreślają, najważniejszym narzędziem pracy każdego rolnika jest gleba, dlatego też troska o jakość gleby i o jej aktywność mikrobiologiczną jest priorytetem firmy.

52% wszystkich gruntów w Unii Europejskiej jest zdegradowanych, jest to około 80 mln ha gruntów. Firma Gaiago aby przeciwdziałać wprowadza program węglowy, którego celem ma być zwiększenie udziału próchnicy w ziemi. Tutaj ważną rolę odegra produkt Nutrigeo.

image

Jakub Gołuchowski, ISV Gaiago, Michel Funfschilling, CEO Gaiago International, Kamila Załęcka-Dusza, Country Manager Gaiago i Łukasz Peroń, ISV Gaiago.

FOTO: inf. pras

Rewitalizacja gleby

Wyzwania polskiego rolnictwa to między innymi:

 • degradacja gleby,
 • emisja CO2,
 • ograniczenia w stosowaniu środków ochrony roślin i nawozów,
 • niedobory wody.

Rewitalizacja gleby jest kluczem do sprostania tym wszystkim wyzwaniom. Dlatego firma proponuje produkty takie jak: Free PK i Free N 100, które pomagają zużywać mniej nawozów chemicznych. A Altea i Memcomba stymulują naturalną odporność rośliny na czynniki stresowe np. infekcje. Produkty oferowane przez firmę mają aktywować biologiczne mechanizmy umożliwiające optymalne plonowanie.

image
Trzy oblicza wapnia (cz. II)

Rola wapnia w glebie i roślinie

 • Nutrigeo - działanie tego produktu, to nie tylko stymulacja procesów zachodzących w glebie, jak aktywacja pożytecznych grzybów, ale również odbudowa materii organicznej. Można go określić jako doglebowy probiotyk, który stymuluje rozwój grzybów mikoryzowych i humifikacyjnych.
  Dodatkowo wpływa pozytywnie na poprawę właściwości fizycznych, chemicznych i biologicznych gleby. Poprawia jej strukturę, ułatwia uprawę i poprawia podsiąkanie wody. Przyspiesza rozkład resztek pożniwnych w glebie i ich przemianę w próchnicę, o czym świadczy zwiększenie zawartości dwutlenku węgla zatrzymywanego w glebie. Celem aplikacji tego produktu jest stabilizacja próchnicy.
 • Free N100 to produkt pozyskujący azot z powietrza, dzięki czemu możemy ograniczyć nawożenie azotem na plantacji. Stanowi również dodatkowe źródło odżywienia roślin. 90% skuteczności działania tkwi w prawidłowym zastosowaniu:
  - stosować na wilgotną glebę;
  - aplikować po wschodach roślin;
  - na rozwój bakterii korzystnie wpływa obecność siarki w glebie;
  - nie należy go mieszać z fungicydami, insektycydami i azotem;
  - unikać pH gleby poniżej 5,5 i powyżej 8,2;
  - bakterie azotowe są także wrażliwe na intensywną ekspozycję UV.
 • Free PK - Produkt ten odpowiedzialny jest za odblokowywanie minerałów w glebie. Zawiera bakterie Bacillus mucilaginosus, które pobudzają rośliny do wydzielania kwasów organicznych wokół minerałów pomagając je rozpuszczać. Produkt jest kompatybilny z herbicydami i roztworami azotu.
 • Stimulus to prebiotyk na bazie polimerów i mikroelementów do stosowania dolistnego. Redukuje stres wywołany ochroną pestycydową, poprawia wigor i odżywienie roślin, zwiększa koncentrację cukrów, poprawiając smak owoców.
image

Gajgo oferta produktowa

FOTO: inf. pras
18. kwiecień 2024 17:07