StoryEditorWiadomości ze świata

Ze świata: Australijska odmiana jabłek o bordowej skórce - Bravo

01.11.2022., 09:00h

Soluna została ogłoszona nowym międzynarodowym znakiem towarowym dla wyhodowanej w Australii odmiany jabłek o bordowej skórce, oznaczonej jako Bravo. Nowa nazwa jabłka ma nawiązywać do księżyca i słońca, odzwierciedlając ciemną skórkę jabłka i kremowy, a zarazem chrupiący, biały miąższ.

Odmiana ANABP 01 została opracowana przez znanego hodowcę jabłek Johna Crippsa, który w 1992 r. w ramach rządowego programu hodowlanego w Zachodniej Australii stworzył także odmianę Cripps Pink, która zdobyła rozgłos pod marką Pink Lady. Obecnie w Australii odmianę tę produkuje ponad 90 producentów.

Międzynarodową komercjalizacją zarządza TopStar - spółka joint venture między Star-Fruits (Francja) i TopFruit (RPA) - wraz z australijskim posiadaczem licencji Fruit West i WA Farm Direct. Razem planują rozwinąć skuteczną globalną strategię rozwoju.

Konsumenci szukają czegoś wyjątkowego i zdrowego

— Wszyscy konsumenci szukają czegoś wyjątkowego i zdrowego, ale jednocześnie autentycznego. Codziena przyjemność, która sprawia, że czują się dobrze — powiedziała Liza Matthews, rzecznik prasowa.

Nowy branding Soluna zostanie oficjalnie zaprezentowany na Asia Fruit Logistica w Bangkoku w dniach 2-4 listopada, dając importerom, hurtownikom i detalistom z całego świata możliwość dowiedzenia się więcej o tej odmiana jabłka.

image
Klubowy temat tabu

Wyjątkowe czy klubowe, w którym kierunku pójdzie produkcja jabłek?

— Historia jakości i odpowiedzialnych praktyk marki Soluna doskonale pasuje do nowego pozycjonowania premium. Połączenie efektownego wyglądu, wspaniałego smaku, powolnego utleniania, korzyści zdrowotnych, długiego okresu przydatności do spożycia, odpowiedzialnej produkcji oraz unikalnego podejścia do budowania świadomości marki, które odświeży kategorię markowych jabłek premium — powiedziała Matthews.

— Solidna etyka biznesowa i wsparcie odpowiedzialnych praktyk rolniczych i biznesowych są w DNA Soluny. Zostaną wybrani podobnie myślący partnerzy, którzy są już dostosowani do naszych standardów technicznych i społecznej odpowiedzialności biznesu — dodała.

Eksport australijskich jabłek Bravo wzrósł w tym roku o 450 procent

Odmiana będzie nadal sprzedawana jako Bravo w Australii, gdzie hodowcy kontynuują rozszerzanie produkcji, a minister rolnictwa i żywności Australii Zachodniej Alannah MacTiernan powiedziała, że ruch ten będzie wspierać lokalny przemysł i pomoże zbudować międzynarodowy popyt na jabłko. Eksport australijskich jabłek Bravo wzrósł w tym roku o 450 procent, a kluczowe rynki obejmują:

  • Hongkong,
  • Indonezję,
  • Singapur,
  • Tajlandię,
  • Malezję i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Budowanie popytu na arenie międzynarodowej będzie napędzać ekspansję przemysłu w Australii Zachodniej i zapewni nam korzyści z własności intelektualnej oraz ciągłych badań i rozwoju — powiedziała MacTiernan.

— Międzynarodowa komercjalizacja dla tej odmiany jest naturalnym kolejnym krokiem dla tego wyhodowanego w Zachodniej Australii jabłka, wyhodowanego przez zmarłego Johna Crippsa i posiadającego ten sam rodowód, co kultowe jabłko Pink Lady.

 

opr. Bernat Patrycja na podst. fruitnet.com

25. maj 2024 19:12