StoryEditorPLATFORMA DORADCZA Z PODWÓJNYM ZŁOTEM

Platforma doradcza eDWIN zdobyła podwójne złoto na targach Polagra Premiery 2023

13.01.2023., 13:40h
13 stycznia 2023 roku rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Polagra Premiery 2023. Platforma doradcza eDWIN już pierwszego dnia otrzymała aż dwa Złote Medale. Nagrody są przyznawane innowacyjnym, wyróżniającym się produktom.

Platforma doradcza eDWIN otrzymała dwa Złote Medale na tragach Polagra Premiery 2023. Nagrody przyznawane są produktom, które wyróżniają się innowacyjnością i przyznawane są przez ekspertów, a także przez samych konsumentów i uczestników targów.

image

eDWIN platforma doradcza nagroda

FOTO: inf. pras

— To dla nas bardzo duże wyróżnienie, ale jednocześnie motywacja do dalszej, wytężonej pracy nad rozwiązaniami, które przyczynią się do rozwoju polskiego rolnictwa. Nasz Ośrodek stawia duży nacisk na wdrażanie nowatorskich rozwiązań w rolnictwie, które przyczyniają się do jego cyfryzacji, dlatego cieszymy się, że zostało to zauważone przez ekspertów oraz konsumentów — mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

image
Debiut aplikacji rolniczej podczas czerwcowych targów w Sielinku

— Już teraz pracujemy nad tym, aby platforma eDWIN mogła zostać rozbudowana o dodatkowe funkcjonalności. Naszym celem jest, aby rolnicy chętnie korzystali z nowatorskich rozwiązań, które wspomogą ich w pracy na polu — dodaje

— W dzisiejszym świecie widok rolnika ze smartfonem nie powinien nikogo zaskakiwać. Cyfryzacja i nowoczesne technologie już od jakiegoś czasu są coraz częściej wykorzystywane przez polskich rolników. Cieszę się, że eDWIN jest platformą, która zyskała zaufanie ze strony odbiorców — mówi Maciej Zacharczuk, kierownik prac nad platformą eDWIN z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Darmowa platforma dla każdego chętnego

Platforma jest całkowicie darmowa i dostępna dla wszystkich chętnych na komputerach oraz jako aplikacja na urządzeniach mobilnych. Z platformy mogą korzystać zarówno rolnicy, instytucje naukowe, samorządy, jak i inne chętne osoby.

W ramach platformy eDWIN powstały cztery elektroniczne usługi:

  • Wirtualne gospodarstwo,
  • Udostępnianie danych meteorologicznych,
  • Śledzenie pochodzenia produktów,
  • Raportowanie zagrożeń.
image

eDWIN platforma doradcza nagroda złote medale

FOTO: inf. pras

Z punktu widzenia rolników najważniejsze są „Wirtualne gospodarstwo” oraz „Udostępnianie danych meteorologicznych”.

Wirtualne gospodarstwo - umożliwia gromadzenie, pozyskiwanie oraz udostępnianie informacji na danym obszarze agrofagów. Dodatkowo dostarcza powaidomienia dotyczące ewentualnych zagrożeń na polu. Mamy również dostęp do danych, zgromadzonych z aż 600 stacji meteorologicznych w całej Polsce. 

Szczegółowe informacje o platformie dostępne są na stronie www.edwin.gov.pl. Tam też można zarejestrować się na platformie.

 

 

Bernat Patrycja na podst. inf. pras. 

15. czerwiec 2024 00:01