StoryEditorODMIANY ŚWIATA

Najbardziej soczyste jabłko na świecie? Poznajcie Morgane

27.11.2022., 10:00h

W 2020 roku Morgana zadebiutowała na włoskim rynku. Od tego czasu przedstawiana jest jako najbardziej soczyste jabłko na świecie i zbiera same pozytywne opinie. Czym się wyróżnia?

W czasie przeprowadzonych testów na konsumentach podkreślono wyróżniające cechy organoleptyczne i smakowe, podobne do odmiany Pink Lady, dla której może stać się konkurencją.

Morgana to marka, pod którą sprzedawana jest odmiana Kizuri. Została stworzona przez belgijskiego hodowcę Better3Fruit. Charakteryzuje się naturalnym odcieniem czerwieni z dodatkiem barwy jaskrawej.

  • Wielkość średnia,
  • poziom cukru to 14-15 Brix,
  • kwasowość około 6 gram/litr,
  • średnia twardość ok. 7 kg/cm^2

— Kruchość, świeżość i soczystość, to znaki rozpoznawcze Morgany — odpowiada prezes Melindy – A jeśli konsument ją kupi i będzie trzymał w kuchni przez tydzień, to kiedy ją zje, nie odczuje różnicy w porównaniu z pierwszym dniem zakupu: ma niezwykłą trwałość, co pozwala nam zmniejszyć ilość odpadów.

image
Kalejdoskop odmian

Jakie odmiany jabłek liczą się na rynku?

Z czasem będzie możliwy całoroczny sezon sprzedażowy. Popyt rośnie, a potencjał produkcyjny Morgany jest na tyle zadowalający, że planowane jest zwiększenie powierzchni uprawy. Firma Melinda ma wyłączność na ten monet na uprawę we Włoszech.

 

 

opr. na podst. polskie sadownictwo za italiafruit

Zdjęcie: Carolus Fruit Trees Facebook

23. wrzesień 2023 18:54