StoryEditorKlubowe odmiany świata

Ze świata: Odmiana klubowa Kissabel® trafia do sprzedaży

09.11.2022., 09:00h

Rekord zbiorów jabłek Kissabel®. Po odmianach, o żółtym oraz pomarańczowym miąższu zebranych w Szwajcarii, Francji oraz Wielkiej Brytanii przyszedł czas na kolejne kraje, w których zbierana jest odmiana o czerwonej skórce i równie czerwonym miąższu.

Odmiana Kissabel® otrzymała same pozytywne opinie podczas Fruit Attraction.

— Wystawa w Madrycie była doskonałą okazją do zaprezentowania pełnej gamy odmian Kissabel®. Została ona entuzjastycznie przyjęta przez odwiedzających i kupujących, zarówno ze względu na efekt „wow” miąższu, jak i walory smakowe — mówi Emmanuel de Lapparent, dyrektor programu IFORED.

Stowarzyszenie NovaMela, w którym włoscy producenci Melinda, VIP, Rivoira, La Trentina i VOG połączyli siły, odnotowuje doskonałe zbiory, nieco wyższe niż w zeszłym roku.

— Zbiory we Włoszech były dobre i spełniły oczekiwania — wyjaśnia Fabio Zanesco, rzecznik NovaMela — Wydajność jest spójna, kolor miąższu zadowalający. Efektywny okres sprzedaży na podstawie dostępności wyniesie około jednego miesiąca od końca października.

W sezonie 2023-2024 wolumeny wzrosną, a czasy sprzedaży wydłużą się wraz z uruchomieniem produkcji w zakładzie Rivoira w Piemoncie.

image
Kampania Kissabel®

Kissabel®- ekskluzywna gama jabłek zaczyna kampanie dwa tygodnie wcześniej

— Na terenach uprawnych nad Jeziorem Bodeńskim i w Altes Land nad Łabą skupiamy się przede wszystkim na Kissabel® Rouge o czerwonej skórce i czerwonym miąższu. Dzięki Kissabel® Rouge jesteśmy pewni, że miąższ owocu zawsze będzie niezawodnie zmieniać kolor w naszym klimacie, tak jak miało to miejsce w tym roku — mówi Jens Anderson, dyrektor marketingu Kissabel w Red Apple Germany GmbH — W ciągu ostatnich kilku miesięcy było bardzo słonecznie i ciepło. Doprowadziło to do wzrostu zawartości cukru, co z kolei korzystnie wpływa na smak. Pomimo suszy w Europie warunki uprawy w północnych i południowych Niemczech były bardzo dobre, przy wystarczającej wilgotności. Dlatego owoce mają optymalny rozmiar do sprzedaży detalicznej.

Zbiory w Wielkiej Brytanii przekroczyły oczekiwania

Wielka Brytania to pierwszy kraj, w którym rozpoczęto produkcję wszystkich trzech odmian Kissabel®.

— Do tej pory sezon wegetacyjny był doskonały — mówi Hannah McIlfatrick, kierownik sprzedaży w World Wide Fruit — W Wielkiej Brytanii kolor skórki i rozmiar owoców wydaje się o wiele lepszy niż w zeszłym roku.

Czytaj także: Pierwsze partie klubowej odmiany Kanzi® trafiły do sprzedaży

— Odkryliśmy, jak poprawić jakość smaku Kissabel® Rouge — kontynuuje McIlfatrick — i nie możemy się doczekać, kiedy usłyszymy opinie klientów na temat naszych pierwszych zbiorów tego jabłka o czerwonej skórce i miąższu.

Pierwszy raz w Stanach Zjednoczonych

Rok 2022 to również pierwszy rok, gdzie odmiana Kissabel® uprawiana jest również w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze plony odmiany żółtej i pomarańczowej zebrano przez spółdzielnię NBT w stanie Waszyngton.

— Są to jabłka o bardzo intensywnym kolorze miąższu i przyjemnym smaku — mówi Brianna Shales, dyrektor ds. marketingu w Stemilt Growers — Mamy nadzieję, że w przyszłości zwiększymy wielkość produkcji i utrzymamy w tym roku jakość i kolor, aby zachęcić do wprowadzenia tej odmiany na rynek północnoamerykański. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować pełną gamę jabłek o żółtej, pomarańczowej i czerwonej skórce oraz miąższu, od różowego do głębokiej czerwieni. Z pewnością rynek Kissabel® cieszy się zainteresowaniem i nie mogę się doczekać odpowiedzi od naszych nowych klientów. Na następnym Global Fresh Produce and Floral Show w Orlando, będziemy dalej promować tę odmianę przez promocje i degustacje dla naszych sprzedawców — powiedziała Brianna Shales — W przeszłości oferowaliśmy już degustacje detalistom. Bardzo chwalili kolor i smak tego jabłka.

Źródło: Kissabel®

15. czerwiec 2024 00:09