StoryEditorPieniądze nie dla dostawców

Czy KOWR wykupi KAMPOL-FRUIT i wcieli go w Krajową Grupę Spożywczą?

19.12.2022., 14:08h

W październiku rozpoczęła się restrukturyzacja spółki KAMPOL-FRUIT. Niestety wywołuje ona ogromne kontrowersje, ponieważ między innymi producenci owoców, którzy dostarczyli tam swój towar otrzymać mają jedynie 50% należnych wierzytelności, bez odsetek.

Z brakiem przysługujących pieniędzy nie muszą mierzyć się banki ani ZUS, którzy swoje należności odzyskają w 100%. Sadownicy, rolnicy, którzy dostarczali owoce i warzywa mogą liczyć na zwrot jedynie 50% i to w rozłożonych płatnościach na raty od 2 do nawet 30 miesięcy. Okres ten uzależniony ma być od kwoty, jaką Kampol-Fruit jest winny rolnikowi za dostarczony towar.

Jak czytamy na stronie tubalecznej.pl, jednym z poszkodowanych jest rolnik, któremu firma zalega z płatnością na kwotę ponad 100 tysięcy złotych, za dostarczoną porzeczkę.

- Owszem zdarzało się, że faktury były płacone z małym poślizgiem, jednak zawsze pieniądze spływały. W tym roku też byliśmy zapewniani, że pieniądze będą wypłacone. Niestety nie ma ich do tej pory - mówi rolnik portalowi tubalecznej.pl

Nie jest to odosobniony przypadek.

Rolnicy prostestują

Dnia 19.12.2022 roku odbył się protest. Oszukani dostawcy, protestują przed zakładem w Rykach, domagając się swoich pieniędzy, dodatkowo zobaczyć można było apele dostawców o to, żeby przetwórnia została wykpiona przez KOWR i wcielona do Krajowej Grupy Spożywczej.

 

Napisaliśmy do firmy Kampol-Fruit z prośbą do odniesienie się do zaistniałej sytuacji. Na chwilę obecną nie otrzymaliśmy odpowiedzi, gdy tylko się ukaże, zaktualizujemy artykuł.

Źródło: tubalecznej.pl/kobietawsadzie/tweeter
Fot: tweeter Paweł @Agrestt_

25. maj 2024 19:52