StoryEditor700 skrzynek w weekend

Jabłka sprzedawane w restauracji. Odzew jest ogromny!

28.10.2022., 09:00h

Prowadzenie własnego biznesu w czasach rosnących kosztów i inflacji nie jest łatwe. W czasie pandemii restauratorzy potrzebowali pomocy, teraz tę pomoc zaoferowali sadownikowi z Grójca, a jego jabłka można zamówić i odebrać na terenie lokalu.

Jak czytamy na portalu tvn24.pl, w jeden weekend udało się sprzedać aż 10 ton jabłek.

- Znamy ten ból, kiedy cały dobytek życia można stracić przez niezależną od nas sytuację, dlatego bardzo chcieliśmy pomóc panu Janowi - mówi restaurator.

Sadownik z Grójca, Pan Jan swoje jabłka sprzedaje na targowisku w Gdańsku, gdzie poznał przedsiębiorcę Kacpra Bartnickiego. Po usłyszeniu historii pana Jana, o wzroście cen i braku opłacalności przechowywania owoców przez rosnące ceny energii elektrycznej, zaproponował, że jabłka będzie sprzedawał w swojej restauracji.

Dzięki tej współpracy jabłka można zamówić i odebrać na terenie lokalu.

Odzew jest ogromny!

Jak podkreśla Kacper Bartnicki, odzew jest ogromny, a telefon nie przestaje dzwonić.

- Potraktowaliśmy to trochę jak odwdzięczenie się za to, kiedy nam nasi goście i okoliczni mieszkańcy pomagali podczas pandemii. Znamy ten ból, kiedy cały dobytek życia można stracić przez niezależną od nas sytuację, dlatego bardzo chcieliśmy pomóc panu Janowi poprawić jego sytuację finansową i żeby te jabłka się nie zmarnowały - mówi Kacper Bartnicki, organizator akcji.

image
Ceny energii

Koszty energii dobijają sadowników. Czy ceny prądu spadną?

- Przyszło nam niestety żyć w ciężkich i nieprzewidywalnych czasach, dlatego uważamy, że trzeba się wspierać - dodaje.

700 skrzynek w weekend

Akcja zorganizowana przez restauratora, przerosła jego oczekiwania.

- Ciężko zliczyć, ale przez weekend sprzedaliśmy około 700 skrzynek (każda po 15 kilogramów), czyli około 10 i pół tony jabłek. Sprzedaż detaliczna, jak i hurtowa ruszyła, a pan Jan nie nadąża z nakładaniem jabłek do skrzynek, bo jest tyle zamówień - mówi organizator akcji.

 

opr. na podst. tvn24.pl 
Bernat Patrycja
Fot: envato.elements

22. maj 2024 12:02