StoryEditorCzy pieniądze wrócą do sadowników?

Najpierw Kowalczyk teraz Ziobro, co dalej z Kampol-Fruit?

03.01.2023., 10:32h

W październiku ubiegłego roku rozpoczęto restrukturyzację spółki Kampol-Fruit, która wywołuje spore kontrowersje związane z wypłatą należności za dostarczony przez sadowników towar. Najpierw do sprawy odniósł się Minister Kowalczyk, następnie w związku z licznymi prośbami Sekretarz Stanu Janusz Kowalski zwrócił się do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro, który podjął kolejne działania. Co dalej z Kampol-Fruit?

W wyniku restrukturyzacji spółki banki czy ZUS otrzymają 100% wartości przysługujących im pieniędzy, niestety producenci, którzy dostarczyli towar, mogą otrzymać jedynie zwrot 50% w płatnościach rozłożonych na raty w okresie od 2 do 30 miesięcy.

W tej sprawie Wicepremier Kowalczyk złożył zawiadomienie do prokuratury, o czym poinformował w mediach społecznościowych 21.12.2022 roku, gdzie powiadomił o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez spółkę Kampol-Fruit.

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro reaguje i obejmuję nadzorem postępowanie restrukturyzacyjne

Jak czytamy na oficjalnej stronie Janusza Kowalskiego na jego wniosek, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro w ramach posiadanych przez niego uprawnień objął nadzorem doradcę restrukturyzacyjnego, który zajmuje się prowadzeniem postępowania firmy Kampol-Fruit.

Spółka jest winna dostawcom owoców około 74 miliony złotych. Dzięki nadzorowi cały proces a być przejrzysty i przede wszystkim legalny.

image
Czy odzyskają należne im pieniądze?

Kowalczyk odnosi się do sprawy Kampol-Fruit. Sprawa trafiła do prokuratury

Do tej pory, nie otrzymaliśmy wiadomości zwrotnej od spółki Kampol-fruit z prośbą o wystosowanie swojego stanowiska w tej sprawie. 

 

Bernat Patrycja

fot. Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Solidarna Polska Janusz Kowalski Facebook

22. maj 2024 10:36