StoryEditorPracownicy sezonowi na uproszczonych zasadach

Podpisz petycję do Premiera w sprawie możliwości zatrudniania pracowników sezonowych – LINK w środku

29.11.2022., 12:04h

Branża sadownicza od dłuższego czasu doświadcza kryzysu wynikającego z braku pracowników sezonowych. Polacy od wielu lat nie chcą pracować przy zbiorach, a ze względu na konflikt zbrojny na Ukrainie pojawiły się problemy z pozyskaniem pracowników z tego rejonu. Przyłącz się i podpisz petycję – Link w środku!

Przyłącz się i podpisz petycję do Premiera w sprawie możliwości zatrudniania pracowników sezonowych na uproszczonych zasadach!

Związek Sadowników RP mając na uwadze problemy z pozyskiwaniem pracowników sezonowych w gospodarstwach sadowniczych, wystosował petycję do Premiera.

Jak czytamy w petycji zamieszczonej przez Związek Sadowników RP:

- Polacy już od wielu lat nie chcą pracować przy zbiorach owoców. Są jednak inne narodowości gotowe i chętne do pracy w Polsce takie jak: Uzbecy, Nepalczycy czy Filipińczycy. Jednak aktualne przepisy sprawiają, iż proces trwa zbyt długo. Istotne jest wprowadzenie ułatwień w zatrudnianiu dla tych narodowości w sadownictwie, jak również w firmach eksportowych.

Mając powyższe na uwadze, zwracamy się do pana Premiera z prośbą o podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia zmian prawnych takich jak zatrudnienie w rolnictwie pracowników na uproszczonych warunkach -istotne jest pominięcie testu rynku pracy- z nowych kierunków migracji zarobkowej np. Uzbekistanu, Nepalu, Indii, Filipin.

 

Przyłącz się i podpisz petycję: TUTAJ

 

opr. Bernat Patrycja
Fot: envato.elements

25. maj 2024 19:20