StoryEditorPodsumowanie roku 2022

Z optymizmem w przyszłość i w nowy sezon sadowniczy

Kończy się kolejny trudny rok dla naszej branży i nie tylko z resztą naszej. Z kimkolwiek się nie rozmawia, jeśli nawet nie wprost, to da się odczuć raczej minorowe nastroje. Rosnące koszty produkcji i uzyskiwane ceny owoców nie napawają optymizmem, jednak miejmy na uwadze to, że żeby nie wiem co, nikt nam sadownictwa w Polsce nie "wyzeruje", jak to teraz młodzież mawia, czyli że produkcja sadownicza, chociaż jest w trudnym położeniu, wkrótce będzie musiała się ustabilizować. Oby tylko jak najmniejszym kosztem dla każdego z nas!

Chociaż przyjęło się, że grudzień to czas podsumowań i określania celów na kolejny rok, to chciałbym jednak, abyśmy przynajmniej pod koniec tego miesiąca pozwolili sobie na trochę więcej optymizmu.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas nie tylko zadumy, ale i nadziei na lepsze jutro.

W imieniu całej redakcji "Sadu Nowoczesnego" pragnę życzyć Państwu jak najwięcej radości i optymizmu przy wigilijnym stole. Choć na chwilę odsuńmy na bok tematy trudne, nurtujące nas przecież na co dzień, wyczerpujące siły przez większą część roku, niejednokrotnie odbierające energię i zapał do pracy.

Na te kilka chwil zapomnijmy o obowiązkach! Nic się przecież nie stanie, jeśli ten krótki czas w pełni poświęcimy rodzinie. Wykorzystajmy go na budowanie więzi z najbliższymi, bo pieniądze raz są, raz ich nie ma, ale najbliższych nikt nam nigdy nie zastąpi, a straconego czasu nikt już nie zwróci!

W nowym 2023 roku życzę Wam i Waszym Bliskim spełnienia wszelkich marzeń i nadziei, sfinalizowania planów osobistych i zawodowych! Oby ten nadchodzący Nowy Rok wreszcie był dla nas bardziej łaskawy, oby przyniósł więcej pogody ducha, tchnął w nas powody do radości i optymizmu!

 

Redaktor naczelny Henryk Czerwiński

22. maj 2024 09:18