StoryEditor

Jabłko symbolem najlepszych cech Polski. Ruszyła kampania #Jabłonki

19.09.2020., 11:16h

We wrześniu wystartował projekt „Jabłonki” Fundacji State of Poland. Rozpoczyna on wieloletnią kampanię wzmacniania wizerunku marki Polska. Kampania będzie wykorzystywać jabłko jako nośnik informacji o tym, co w nas najlepsze: naturalności, przedsiębiorczości i wyjątkowym położeniu na mapie świata.

Kampania wykorzystuje fakt, że Polska jest największym sadem Europy.

„Jesteśmy największym sadem Europy – chcemy, by to skojarzenie funkcjonowało w przestrzeni publicznej podobnie, jak skojarzenie Japonii z kwitnącą wiśnią” – deklarują pomysłodawcy.
 

Klimat ciepłych dni i chłodnych nocy sprawia, że rosnący w Polsce owoc ma szczególne walory smakowe, poszukiwane przez konsumentów na całym świecie.

- Jabłko okazało się doskonałym nośnikiem tego, co o Polsce warto mówić, co w Polsce jest najpiękniejszego – oceniają przedstawiciele fundacji.

- Owoce są dziełem naszych sadowników, którzy potrafią uprawiać u nas niemal każdy rodzaj jabłka. Mogą stanowić wzór przedsiębiorczości, ponieważ korzystają z nowoczesnych rozwiązań, a jednocześnie szanują nasze wielopokoleniowe, dobre, sadownicze tradycje. Dzięki temu nasza produkcja jabłek plasuje się na pierwszym miejscu w Europie i trzecim na świecie – dodają.

Elementy kampanii #Jabłonki

#Jabłonki to okres od maja – kiedy kwitną jabłonie, aż do września, gdy polskie jabłka są najlepsze. W ciepłe jesienne dni wciąż można zwiedzać Polskę (oczywiście przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa) i smakować lokalne specjały jabłkowe. Można nawet przyrządzić je w domu.

Kampania wykorzystuje kanały komunikacji, takie jak spoty reklamowe w telewizji i w social mediach, współpracę z influencerami, sklepami spożywczymi oraz popularnymi restauracjami. Odbędzie się także tour specjalnego Food Trucka, który z jabłkowym menu odwiedzi wybrane miasta Polski. Ponadto przeprowadzona zostanie kampania edukacyjną, w ramach której powstaną materiały na temat tego, jak celebrować #Jabłonki w gronie rodziny i przyjaciół. Do promocji jabłek i Polski zaproszono także zespół The Dumplings, który na potrzeby #Jabłonek przygotował dedykowany cover utworu „Kocham Cię, kochanie moje” zespołu Maanam.
 

 
Dlaczego pomysłodawcy zachęcają do #Jabłonek?

#Jabłonki to projekt z wieloletnią perspektywą – obecnie działania rozpisane są już do 2023 roku. Akcja zaczyna się od Polski, by najpierw sięgnąć po to, co bliskie, codzienne, rodzinne – jak jabłka. Pora, byśmy dostrzegli, że ten zwykły owoc jest tak naprawdę wyjątkowy i pełen tajemnic.

- Tegoroczna, polska odsłona kampanii pozwoli pozyskać prawdziwe i piękne materiały foto i wideo z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, które Fundacja wykorzysta w kolejnych latach w międzynarodowej odsłonie kampanii. W pierwszej kolejności będą to kraje Trójmorza, a w kolejnych latach – bardziej odległe państwa, wybrane według ich wagi i znaczenia dla międzynarodowej wymiany gospodarczej Polski. Z jednej strony działania zagraniczne mają być zachętą do odwiedzania naszego kraju, a z drugiej będą budować odpowiedni klimat dla nawiązywania międzynarodowych relacji gospodarczych – wyjaśnia Fundacja State of Poland.

Fundacja State of Poland została powołana w 2019 r., by przedstawiać nasz kraj jako miejsce atrakcyjne, z wyjątkowym charakterem.

oprac. ksz, na podst. materiałów prasowych
22. lipiec 2024 06:49