StoryEditorDowiedz się więcej

Bezpłatne webinarium- Jak zrównoważona produkcja żywności wygląda okiem ekspertów i praktyków ?

22.11.2022., 10:00h
Bartłomiej CzekałaBartłomiej Czekała
Rolnictwo ewoluuje na naszych oczach. Doświadczamy zmian klimatu, nowych przepisów i norm prawnych, innych wymagań konsumentów oraz firm, które skupują i przetwarzają płody rolne. Jak zrozumieć te zmiany, dostosować się do nich bez strat w produkcji i – co najważniejsze – zarabiać więcej w gospodarstwie dzięki ich wdrożeniu? To zagadnienia, o których będziemy dyskutować już niebawem w gronie praktyków i ekspertów podczas webinarium dotyczącego zrównoważonej produkcji w rolnictwie.

Już w czwartek 24 listopada Polskie Wydawnictwo Rolnicze, wydawca m. in. takich czasopism i portali jak Top Agrar Polska, Tygodnik Poradnik Rolniczy,WiOM Warzywa i Owoce Miękie czy Sad Nowoczesny wspólnie z Bankiem BNP Paribas oraz Polskim Stowarzyszeniem Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” zapraszają na webinarium pt.: „Zrównoważona produkcja żywności - szansa dla klimatu. Finansowanie, certyfikacja, najlepsze praktyki”.

Webinarium jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie rolników i przetwórców zrównoważoną produkcją w gospodarstwach rolnych. Część z nich już wdrożyła u siebie te zasady, a niektórzy wprowadzili w swoich gospodarstwach wybrane dobre praktyki i potrzebują więcej wiedzy oraz informacji w tym zakresie. Wielu producentów rolnych stosuje już zasady produkcji zrównoważonej zarówno produkcji roślinnej, jak i zwierzęcej, ale nie są tego do końca świadomi.

Czym jest produkcja zrównoważona? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w doborowym gronie ekspertów i praktyków, którzy przedstawią główne założenia, wskażą obszary działania, wytłumaczą proces certyfikacji takiej produkcji i podpowiedzą najlepsze rozwiązania do finansowania tych zmian w rolnictwie.

 

Poniżej ramowy program webinarium, które planujemy na 24.11.2022 r od godz. 13:00.

  • 13:00 – Rozpoczęcie webinarium i wprowadzenie do tematu. Bartłomiej Czekała, Dyrektor PWR Online/Redaktor Naczelny Portali Grupy PWR.
  • 13:05 - Zrównoważona produkcja w rolnictwie i jej finansowanie. Maciej Piskorski, Dyrektor Departamentu Produktów Agro Banku BNP Paribas.
  • 13:15 – Dlaczego potrzebujemy zrównoważonej produkcji żywności? Małgorzata Bojańczyk, Dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”.
  • 13:30 – Certyfikacja zrównoważonego rolnictwa – najpowszechniejsze systemy. Piotr Nowacki, Kierownik Usług Żywnościowych SGS Polska.
  • 13.50 - Panel dyskusyjny – debata: Jak zrównoważona produkcja żywności wygląda w praktyce okiem ekspertów i rolników? Certyfikacja, nawożenie, rolnictwo regeneratywne, produkcja roślinna oraz zwierzęca, emisyjność i inne aspekty.

- Maciej Piskorski, Dyrektor Departamentu Produktów AGRO Banku BNP Paribas

- Piotr Nowacki, Kierownik Usług Żywnościowych, SGS Polska

- Jarosław Wańkowicz, Dyrektor ds. zarządzania surowcem Farm Frites Poland SA

- Marcin Sokołowski, Menedżer Zabezpieczenia Jakości i Zrównoważonego Rozwoju Surowca z OSI Food Solutions

- Piotr Kotowski, Product Manager Timac Agro Polska

- Łukasz Haase, rolnik indywidualny, Hasse Farm

  • 14.45 - Pytania od uczestników webinarium
  • 14.55 - Podsumowanie debaty
  • 15.00 - Zakończenie webinarium

Zachęcamy serdecznie do udziału w bezpłatnym webinarium. Wystarczy zarejestrować się pod adresem webinar.pwr.agro.pl. Dodatkowo podczas rejestracji można zadać pytanie naszym prelegentom. Odpowiedzi na te pytania pojawią się podczas transmisji webinarium.

image

Baner webinar

FOTO: TAP

fot. envato.elements

20. czerwiec 2024 20:32