StoryEditorMateriał promocyjny

Jakie adiuwanty na szkodniki warto używać?

10.01.2023., 10:16h
Artykuł PartneraArtykuł Partnera

Szukasz odpowiednich adiuwantów, które ochronią Twoje uprawy? Po pierwsze, na pewno trzeba używać adiuwantów, które nie są toksyczne dla ludzi i zwierząt. Takie, które dobrze się sprawdzają na polach, w ogrodach, na działkach ogrodowych czy nawet na tarasach można znaleźć w sklepach z agrotechniką. Działają one pochłaniająco i dezynfekująco.

Co to są adiuwanty?

Adiuwanty to preparaty, które odstraszają i zabijają szkodniki. Warto używać adiuwantów w przypadku zagrożenia nie tylko ze strony owadów, ale i innych organizmów chorobotwórczych, np. pasożytów czy grzybów. Adiuwant na szkodniki (https://agromix.com.pl/produkt/ento-maxx-ph-premium/) sprawdzi się doskonale, ale musisz zdecydować, jaki rodzaj tego preparatu wybierzesz. Istnieją dwa typu adiuwantów do pomidorów: organiczne (naturalne) oraz chemiczne.

Adiuwant organiczny jest preparatem naturalnym. Stosuje się je do pomidorów, które są uprawiane pod osłonami lub na polach przeznaczonych do uprawy bez nawozów chemicznych. Może on być stosowany również po samym zbiorze pomidorów, aby zapobiec atakom grzybów pleśniowych, pasożytów i szkodników.

Oba rodzaje adiuwantów są bezpieczne dla środowiska i posiadają duże stężenie substancji czynnych, które skutecznie zwalczają szkodniki. Mają one właściwości odstraszające oraz usuwające chorujących owadów.

Chemiczne adiuwanty to wysokiej jakości preparaty, które zawierają substancje przeciwgrzybowe lub insektycydy. Mogą być stosowane w uprawie warzyw, które są uprawiane pod osłonami lub na polach przeznaczonych do uprawy bez nawozów chemicznych.

Dlaczego warto używać adiuwanty na szkodniki?

Dlaczego warto używać adiuwantów na szkodniki? Adiuwanty to preparaty, które odstraszają i zabijają szkodniki. Warto używać adiuwantów w przypadku zagrożenia nie tylko ze strony owadów, ale i innych organizmów chorobotwórczych, np. pasożytów czy grzybów. Oto kilka najważniejszych powodów, dlaczego trzeba używać adiuwanty:

  • szkodniki są niebezpieczne dla naszej produkcji;
  • ich występowanie może doprowadzić do zmniejszenia plonu;
  • szkodniki mogą być szkodliwe dla ludzi.

Kiedy warto używać adiuwanty?

Najlepszym momentem na stosowanie adiuwantów jest wczesna wiosna, kiedy szkodniki zaczynają się gromadzić w ziemi. Najlepszymi adiuwantami są preparaty zawierające fenyloetanol i cykloheksan, które pochłaniają dwa razy więcej substancji odstraszających niż inne środki.

Często stosowane są w przypadku zagrożenia nie tylko ze strony owadów, ale i innych organizmów chorobotwórczych, np. pasożytów czy grzybów.

Teraz już wiesz, do czego używane są adiuwanty i dlaczego są tak ważne.

15. czerwiec 2024 01:01